“REIZ MŪSU PILSĒTIŅĀ…”

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš” aicina draugus, radus un visus interesentus uz kolektīva Ziemassvētku deju uzvedumu “Reiz mūsu pilsētiņā …”. Uzveduma pirmizrāde notiks 2022. gada 16. decembrī pulksten 18.00 Jelgavas kultūras namā. Savukārt 17. decembrī izrāde uz lielās skatuves tiks izdejota pulksten 12.00. 

Deju uzveduma māksliniecisko ideju veido poļu bērnu grāmatu autores Lūcīnas Legutas pasaka “Reiz circeņiem bij’ veikaliņš” un tās spilgtākie vadmotīvi, ko audio pasakas formātā ierunājuši latviešu aktieri. Mūsdienīgais un vērtību akcentējošais stāsts ne tikai iepazīstina bērnus, jauniešus un pieaugušos ar dažādām mūzikas instrumentu skaņām un melodijām, ko tie spēj atskaņot, bet arī mudina ikvienu novērtēt un apzināties mācīšanās procesa nepieciešamību un atbildību izvēlēto mērķu sasniegšanai.

Mūzikas instrumentu daudzveidīgo skanējumu un pasakas notikumus izdejos BJDK “Vēja zirdziņš” visu septiņu vecuma grupu dejotāji. Deju uzvedumā skanēs vienpadsmit autoru klasiskās mūzikas skaņdarbi, kurus dažādos laika posmos sarakstījuši pasaulē zināmi komponisti – J.S.Bahs, J.Štrauss, I.Stravinskis, A.Vivaldi, M.A.Šerpentjē, M.Musorgskis, V.A. Mocarts, A.Litvinovskis, E.Grīgs, S.Prokofjevs un E.Valdteifels.

Deju uzveduma “Reiz mūsu pilsētiņā…’” radošo grupu veido režisore, kolektīva mākslinieciskās vadītāja Alda Skrastiņa, horeogrāfe, kolektīva repetitore Guna Trukšāne, scenogrāfe Ilze Beķere, video mākslinieks Jēkabs Vilkārsis, kolektīva repetitors Mārtiņš Kolčs, koncertmeistare Iveta Stivriņa, gaismu mākslinieks Kārlis Freibergs.

Biļetes pieejamas no 1. decembra Biļešu paradīzes kasēs, biļešu cena 4.00 un 3.00 EUR

Elektroniskā biļešu iegāde:

  • 16. decembris plkst. 18.00 – ŠEIT
  • 17. decembris plkst. 12.00 – ŠEIT

Kolektīvu atbalsta Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”, ASF “Audz dejā” un dejotāju ģimenes.