«Vēja zirdziņš» 21. dzimšanas dienā skatītājiem parādīs, kā saskatīt dzīvi krāsās

“Jelgavas Vēstnesis”, Ritma Gaidamoviča

21. dzimšanas dienu šogad svin bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš», kas sestdien, 11. maijā, pulksten 16 ielūdz uz jubilejas koncertu «Sajust pasauli krāsās». 230 dejotāji skatītājiem caur tautas dejām, īpašu scenogrāfiju ļaus saskatīt, ka dzīve tāpat kā tautas deja ir krāsaina.

«Pašlaik ir daudz jocīgāka sajūta nekā 20. dzimšanas dienā. Pārkāp 21, un tu jau esi trešajā gadu desmitā. Patiesībā ilgs laiciņš man ar tiem bērniem kopā pavadīts. Reizē man skaitlis 21 asociējas ar 21. gadsimtu. Varbūt tas nesīs pārmaiņas un būs pagrieziens kaut kam jaunam,» jubilejas koncerta priekšvakarā atzīst kolektīva mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa, ikvienu aicinot atnākt uz koncertu, lai gūtu pozitīvas emocijas.

«Vēja zirdziņa» 230 dejotāji vecumā no trim līdz 14 gadiem jubilejas koncertā izdejos savas jaunākās tautas dejas, kas apgūtas tikai šajā sezonā.

«Šajā jubilejas koncertā esam uzsākuši jaunu sadarbību ar režisori Kristīni Zotovu un scenogrāfi Ilzi Unguri, kas būs izveidojusi citādāku, neierastāku scenogrāfiju tautas deju koncertam. Tādu pieaugušāku, jo 21 gads – tas nozīmē, ka jau esi tāds pieaudzis. Bet mēs tautas deju uzvedumā centīsimies skatītājiem parādīt, kā saskatīt dzīvē krāsas, jo dzīve tāpat kā tautas deja ir krāsaina,» atzīst vadītāja, piebilstot, ka ļoti gribējies, lai šis tautas deju koncerts ir «dzīvs» un mūsdienīgs, kas patiktu gan pašiem dejotājiem, gan skatītājiem. «Krāsas iedarbojas uz cilvēku gan emocionāli, gan fiziski. Bieži krāsas nosaka cilvēka vēlmes un garastāvokli. Iepazīstot krāsu simboliku un psihofizioloģisko valodu, cilvēks labāk orientējas krāsu pasaulē, kā arī iemācās tās atbilstoši izmantot dažādās situācijās, lai palīdzētu sev un citiem. Krāsas var dziedēt un pozitīvi iedvesmot. Krāsu izjūta un vēlmes var mainīties atkarībā no laika, dažādiem dzīves apstākļiem un emocionālā stāvokļa. Katra krāsa staro citādi un ietekmē cilvēku gan emocionāli, gan fiziski. Krāsas kļūst par daļu no mūsu dzīvesveida…,» piebilst vadītāja.

Runājot par saviem dejotājiem, A.Skrastiņa atzīst, ka gadu gaitā tie ļoti mainījušies. Galvenokārt gan tāpēc, ka mainījusies ir viņa. «Šodienas bērni ir daudz zinātkārāki nekā pirms desmit gadiem, grib paspēt visu, un to es arī viņiem ļauju. Daudzi paralēli kārto arī eksāmenus Mūzikas skolā, sporto, brauc uz sacensībām. Man ir augušas prasības gan pret sevi, gan pret dejotājiem, un šķiet, ka līdz ar to arī bērni var paspēt vairāk. Noteikti tagad varu uz bērniem vairāk paļauties, viņi ir daudz drošāki uz skatuves, kas ļauj labāk strādāt,» tā vadītāja.