2008 / 2009

Arī šajā gadā turpinās aktīva radošā kolektīva darbība, piedaloties ne tikai pašmāju koncertos, bet arī priecējot skatītājus ārzemēs un vienkārši, bezrūpīgi pavadot laiku savu deju draugu lokā.

2008./2009. gada sezona tiek iesākta ar sen gaidītu un lielu notikumu – mums ir jauns karogs! Pirmo reizi plašākam skatītāju lokam tas izrādīts jau Dziesmu svētku gājienā, bet pilnīgi visi kolektīva dalībnieki «Vēja zirdziņa» himnu pie tā dziedāja tikai jaunās sezonas atklāšanā. Karogu audusi Ingrīda Ozolniece, kura darinājusi arī iepriekšējo, kurš kolektīvam joprojām ir ļoti mīļš. Ideja jaunajā karogā saglabājusies tā pati – zirdziņš, kurš jāj uz debesīm, tikai šoreiz tās ir plašākas, tajās ir daudz vairāk zvaigznīšu (latviešu folkloras simbolika). Karogs ir spilgtāks un mūsdienīgāks, kā arī lielāks, un tajā var skaidri salasīt nosaukumu.

Decembrī tiek iestudēts muzikāls uzvedums „Veiksmes rauši” (horeogrāfes A.Skrastiņa, G.Trukšāne), kurā piedalās ne tikai mūsu pašu 200 dejotāji, bet arī uzveduma mūzikas autores I.Lipskas un I.Cines dziedātāji.

2009. gadu iesākām baudot ziemas priekus „Jēkaba gravā”, kur dažiem šī bija pirmā reize uz slēpēm. Februārī jau sekmīgi piedalāmies Jaunrades deju konkursā Rīgā ar Ginta Baumaņa un mūsu Aldiņas horeogrāfisku uzvedumu par Zemgales novadu- „Dzeltenais linu ceļš”. Šogad dejotprasme bija jāapliecina arī deju skatēs. Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2010.gadā, mūsu „Vēja zirdziņš” visās vecuma grupās sevi apliecināja kā ļoti labus, atraktīvus, smaidīgus un spēcīgus dejotājus, iegūstot Laureātu diplomus. Sekmīgi startēja arī Oranžā lielā grupa, piedaloties pieaugušo skatē.

Aprīlī piedalījāmies nu jau par tradīciju kļuvušā Latvijas „Lielajā talkā”, kur cītīgi uzkopām teritoriju pie Valdekas pils.

Mūsu dejotāji māk ne tikai labi dejot, bet arī spēlēt bungas- grupa „Drums Clinic” (mūsējie- Reinis Ašmanis, Kārlis Krūmiņš) to pierādīja, kļūstot par pirmajiem Latvija Zelta talantiem!

Pēc ilgāka pārtraukuma atkal dejojām kopā uz vienas skatuves ar mūsu sirsnīgajiem draugiem no Rīgas – TDA „Dzintariņš”. Šoreiz katrs kolektīvs izdejoja atsevišķus horeogrāfiskus uzvedumus.

Maijā ar lielu prieku, mīlestību un nedaudz sentimenta, nosvinējām savu 17.dzimšanas dienu, kur skatītājus priecējām ar koncertu „Manā bērnības lodziņa”. Piedalījāmies arī Jelgavas pilsētas svētkos, lustīgi soļojot gājienā.

Vasaras spilgtākais notikums bija dalība Starptautiskajā folkloras festivālā „Eropiāde 46” Klaipēdā (Lietuva), kur ieguvām daudz jaunu draugu un izbaudījām kaimiņvalsts viesmīlību.

Pēc labi pavadītas sezonas, no sirds atpūtāmies aktīvās atpūtas kempingā Usmā, kur gozējāmies pēdējos spilgtākajos saules staros un vienkārši dziedājām skanīgas dziesmas, ugunskura liesmiņām gaistot.

Esam tik traki uz aizrautīgi, ka piekrītam piedalīties vispārdrošākajos projektos- tāds bija arī pirmais tautisko deju „Flash mob” Latvijā (kopā ar vēl daudziem dejas entuziastiem). Ar negaidītu, bet saskaņotu deju, aptuveni 3 minūšu garumā priecējām daudzus Latvijas tūristus un rīdziniekus.

Un nu esam sakrājuši spēkus jaunai sezonai, kas solās būt ne mazāk piepildīta, radoša un interesanta!