BRĪVĪBAS SVĒTKI

4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena!

Brīvības svētku 32. gadadienā aicinām vēl sirsnīgāk godāt brīvās Latvijas simbolus, ģimenē pārrunāt un kopt latviskās tradīcijas, kā arī novērtēt īpašos kopības mirkļus ar savējiem!

Lai svētku diena “Vēja zirdziņa” dejotāju mājās būtu priekpilna, aicinām dejotājus ģimenes lokā kopīgi noskatīties kolektīva jaunāko kopdarbu – “Vilkam tāda dvēselīte” video uzvedumu  😉

  • Uzveduma video saite nosūtīta uz vecāku e-pastiem.

# 4. maija tradīcija

Par mūsdienu tradīciju kļuvusi akcija “Uzvelc tautastērpu par godu Latvijai!”, kas aicina latviešus no visiem Latvijas novadiem un pasaules valstīm, uzturēt dzīvu tradīciju par tautas tērpa valkāšanu valsts godos. Svētku dalībnieki aicināti fotogrāfijas publicēt savā Facebook vai Instagram kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2022, veidojot kopīgu virtuālo tautastērpu gājienu (bildes var sūtīt arī uz kolektīva e-pastu: vejazirdzinam@inbox.lv vai bjdkvejazirdzins@gmail.com). 

Baltā galdauta svētku mērķis ir rosināt Latvijas iedzīvotājus pulcēties pie viena galda ģimenes lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu. Dienu, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai ?

# Vēstures fakti 

1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”Pēc gadu desmitiem Padomju Savienības sastāvā Latvija atkal kļuva par brīvu un neatkarīgu valsti. Godinot šo notikumu, 4. maijā visā Latvijā tiek svinēti Brīvības svētki! Līdz ar Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, valsts atguva oficiālo nosaukumu „Latvijas Republika”, kā arī vienlaikus tika atjaunoti svarīgākie 1922. gadā pieņemtās Satversmes panti.