BRĪVĪBAS SVĒTKI

Šī gada 4. maijā svinam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu – Flag Of Latvia.Flag Stand. Vector Illustration Stock Vector ...Brīvības svētkus. Aicinām ģimenes savās mājās uzklāt baltu galdautu, saposties goda drānās un visiem kopā vienoties gaišās domās par stipru un laimīgu Latviju!

Baltā galdauta svētki – svētku mērķis ir rosināt Latvijas iedzīvotājus pulcēties pie viena galda ģimenes lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Virtuālais svētku gājiens Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 2020. gada 4. maijā virtuāli piedalīties gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”. Pasākums šogad tiek rīkots virtuālā vidē, uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem. Svētku dienā ikviens ir aicināts posties goda drēbēs – tautas tērpā – un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties. Fotogrāfijas pulksten 12.00 jāpublicē sociālo tīklu vietnē “Facebook” savā kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Tēmturis būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai. Video iecerēts kā dokumentāla liecība šai neparastajai 4. maija svinēšanai – apliecinājums tautas tērpa īpašajai lomai nacionālās piederības stiprināšanā, pašapziņas celšanā un spējai, tradīcijai nepārtrūkstot, pielāgoties arī tik neparastam laikam kā šis. 

Desmit idejas, kā svinēt Brīvības svētkus 4.maijā -> ŠEIT 

“Vējā augušam kokam – stipras saknes.” (R.Kaudzīte)