Desmit ieteikumi

10 IETEIKUMU, KURI TEV PALĪDZĒS UZLABOT DEJAS PRASMI:

1) Izjūtiet ritmu
Ja Tu tagad vari saprast vai mācies sadzirdēt muzikālo ritmu, tad tas norāda uz to, ka jau kļūsi labāks dejotājs. Kad Tu klausies mūziku, mēģini iedomāties tos instrumentus, kuri skan, it īpaši bungas sitienus. Koncentrējies uz “downbeats” jeb stiprākajiem sitieniem un pēc tam uz blakus sitieniem.

2) Uzlabo savu stāju
Nostājies taisni, nolaid plecus uz leju un mazliet atpakaļ, bet galvu turi nedaudz piepaceltu. Tas patiesi ir apbrīnojami, cik skaistu stāju var ieveidot dejotājs.

3) Katru dienu stiepies
Katru dienu vingrinies un stiepies, jo tā Tavs ķermenis kļūst lokans. Lielākais mērķis dejā ir dejotājam izpildīt kustības bez lielas piepūles un sāpēm. Jo lokanākas būs Tavas kājas, jo vieglāk būs tās vadīt.Padari to kā ieradumu, lai tās katru dienu stieptu un būsi priecīgs dejotājs.

4) Uzlabo savu dejas prasmi
Profesionālie dejotāji ļoti daudz laika velta, lai uzlabotu savu dejas tehniku jeb prasmi.Tā ir metode, kurā var manīt atšķirību no laba dejotāja un paša labākā dejotāja. Iemācies jaunās kustības, bet mērķtiecīgi uzlabo katru dejas soli.

5) Velc piemērotus deju apavus
Katrs deju stils prasa kāda noteikta tipa apavus. Deju apavi tiek izstrādāti speciāli, lai pasargātu kājas un kāju pēdas un lai dejotājam būtu vieglāk kustēties. Pārliecinies, ka Tev ir piemēroti apavi Tavam deju stilam un, ka ir pareizas izmērs tavai pēdai.

6) Skaties spogulī
Mācies dejot pretī spogulim. Izpildi dažus soļus lēni, pārbaudot ko dara Tavas rokas un ko Tu gribi, lai tās dara. Spogulis Tu redzēsi, kā tas notiek. Izmanto to kā priekšrocību un kā palīglīdzekli.

7) Atbrīvojies
Tavs ķermenis dejos vislabāk, ja būsi atbrīvojies. Dziļi ieelpo dažas reizes un atbrīvo prātu no ikdienas rūpēm. Māci sevi atbrīvoties mūzikas laikā.

8 ) Novēro pārējos dejotājus
Deju nodarbībās skaties, kas labi sanāk citiem dejotājiem un centies izdarīt tāpat. Tu vari arī nopirkt vai aizņemties kādus mācību materiālus vai filmas par dejotājiem. Novēro lēnām dejotājus, pievēršot uzmanību kā ķermenis darbojas, pozīcijas un kustības tehniku. Mēģini atrast veidu kā iekļaut Tavā deju prasmē tos soļus vai deju stilu.

9) Esi pacietīgs
Dejošana ir zināšanas, prasmes un māksla reizē. Prasmes var iegūt ar trenēšanās palīdzību. Lai kļūtu par labu un pieredzējušu dejotāju, nepieciešams daudz trenēties… un ļoti daudz. Tikai neviens nemācās dejot visu nakti! Ja Tu uztraucies vai šaubies par kādu soli, centies to atkārtot. Esi ļoti pacietīgs un viss izdosies!

10) Smaidi
Smaids ir prieka un laimes jūtu izpausme. Ja smaidīsi, tad skatītāji sajutīs, ka Tu mīli to, ko dari un viņiem patiks tas, ko Tu dari. Pat, ja Tu dejo tikai sev – smaidi. Tev patīk un Tu mīli dejot, tādēļ ej un parādi to skatītājiem!

 

Avots: nacdejot.lv