LAIMĪGU 2019. GADU!

LAIMĪGU, SATICĪGU UN PRIEKA PILNU JAUNO 2019. GADU! 😉

Latviešu ticējumi vēsta, ka Vecgada vakarā meitenēm vajag ar plikām kājām skriet ārā un nolauzt ābeļu zaru, un kurai būs gadījies kuplāks zars, tā dabūs bagātāku brūtgānu. Kāds cits ticējums vēsta, ka vecā gada vakarā vajagot līdz pulksten divpadsmitiem dzīvot augšā un divpadsmit reizes ēst, tad nākamais gads būšot bagāts. Tāpat ticējumos teikts, ka tas, ko Jaungada naktī redz sapnī, nākamajā gadā piepildās, un, ja Jaungada dienā kaut ko ēd pirmo reizi un kaut ko vēlas, tad šī vēlēšanās arī piepildās:

  • Vecgada vakarā vajag dziedāt un dancot, tad visu nākamo gadu klāsies labi.
  • Vecgada vakarā jātur durvis un logi vaļā, lai vecais gads tiek projām.
  • Veca gada vakarā jātīra zivis un zvīņas vienmēr jānēsā naudas makā, tad visu gadu naudas netrūks.
  • Ja Vecgada naktī tieši pulksten divpadsmitos ieskatās ūdens glāzē, tad tur var ieraudzīt sava izredzētā seju.
  • Jo vairāk cilvēkus Jūs apsveiksiet, jo lielāka veiksme Jūs sagaida Jaunajā gadā.
  • Jaungada naktī nedrīkst strīdēties, citādi viss gads paies konfliktos.
  • Jaungada naktī nedrīkst raudāt un žēlot sevi, citādi gads būs skumju un depresijas pilns.
  • Ja Jaungada naktī piepildīsies kāda slepena vēlēšanās, jūsu vēlēšanās piepildīsies visu gadu.

Seno latviešu ticējumos katram gada mēnesim tika piedēvēts savs ēdiens, lai nākamajā gadā visi mēneši būtu veiksmīgi. Vecgada vakarā jāēd divpadsmit ēdieni, kuriem mūsu senči piedēvēja simbolisku nozīmi. Vecgada vakarā uz galda ir jābūt pīrāgiem, kas simbolizē mājīgumu un omulību, āboliem, kas simbolizē skaistumu, pupām, kas simbolizē daudz bērnu, zirņiem, jo tad nākamajā gadā nevajadzēs raudāt, bietēm, jo būs karstas asinis, skābiem kāpostiem, lai būtu salda dzīve, bet skābums jāapēd vecajā gadā. Tāpat uz galda ir jābūt dzērvenēm, jo tad būs sārti vaigi, rutkiem, jo būs laba veselība, piparkūkām, lai būtu grezna dzīve, cūkas ribiņām un šņukuram, lai nākamajā gadā būtu spēks un laime, zivīm, lai būtu bagātība, un zāļu tējām ar medu, jo tējas aromāts atbaida ļaunos garus, bet medum tiek piedēvēta maģiska nozīme.

2019.gada dzīvnieks aizgādnis būs dzeltenā zemes Cūka, kas noslēdz horoskopa divpadsmit austrumu zīmju periodu. Cūkas gads būs diezgan mierīgs un kontaktiem bagāts. Jo šim dzīvniekam piemīt labvēlīgums un taisnīgums. Tam ir pa spēkam īstenot apvērsumu ne tikai valstiskā līmenī, bet arī katra cilvēka personiskajā dzīvē. Cūku nebaida problēmas un šķēršļi, jo tā ir koncentrējusies uz mērķu sasniegšanu. Optimistiskā Cūka patiesi rūpējas ne tikai par savu labklājību, bet padara laimīgu arī tuvo cilvēku dzīvi.

Dzeltenais Cūkas gads ir ģimenes un saticības simbols. Tāpēc vispareizāk to būtu sagaidīt tieši ģimenes un tuvinieku lokā. Īpaši labvēlīgs nākošais gads būs tiem cilvēkiem, kas aicinās sagaidīt radus un tuviniekus savās mājās. Liela un draudzīga ģimene pie kopīga svētku galda ir vislabākais, ko jūs šajā gadumijā varat darīt.