ZIEMAS SAULGRIEŽU LAIKS

Ziemas saulgrieži ir brīdis, kad nakts ir visgarākā un saule atkal sāk savu ceļu kalnā. Tā ir nakts, kad gaisma simboliski uzvar tumsu, tā ir kustība, rituāls, kur katrs var būt dalībnieks.

Nav vienas pilnīgi pareizas saulgriežu receptes, bet ir dažādas tradīcijas. Šajos svētkos svarīgs ir viss, ieskaitot priekšdarbus, piemēram, mājas tīrīšanu un rotāšanu. Šo svētku tradicionālie rotājumi ir ķisti – saulītes, puzuri, salmu virtenes, kartupeļu saulītes –, kurus gatavojot, visa ģimene var būt kopā.

Ziemas saulgrieži ir bagāti ar dažādām tradīcijām, bet visatraktīvākā ir ķekatās iešana. Katrs uztaisa kāda dzīvnieka vai tēla masku un var iejusties citā tēlā. Ziemas saulgriežos ir svarīgi, lai cilvēks masku taisa pats, dodas gājienā un izbauda šo maģisko pārtapšanas procesu. Tad nu jautrība var sākties – masku gājiens, spēles, dziesmas, rotaļas, bluķa vilkšana un zīlēšana. Tas viss, lai saulei palīdzētu uzsākt kāpienu kalnā un tā nestu mums aizvien vairāk gaismas.

Arī šodien ir aktuāli vilkt bluķi, iziet mūsu senču rituālus, lai veicinātu labklājību, lai gūtu svētību un dotu to citiem, jo nekas nevar būt spēcīgāks par to, kas gadu simteņiem pārbaudīts un devis spēku mūsu senčiem. Līdz ar bluķi mēs sadedzinām savas neveiksmes, grūtumu un visu, kas mums traucējis, lai kopā ar sauli varam kāpt kalnā un aizsākt jaunu gadu.

Ziemas saulgriežos daudzināsim gaismu! Lai bagātīgs un veselīgs nākamais gads 😉

Šajā Ziemassvētku laikā vēlamies iepriecināt savus mīļos ar jaunām kolektīva kopdejām, ko esam apguvuši attālinātājās un grupu klātienes nodarbībās. Lai katrā mājā priekpilni Ziemassvētki un veselības pilns Jaunais gads ?

  • kopdeja “Ķekatnieki klāt” (skolas vecuma grupas) -> ŠEIT
  • kopdeja “Sniegavīri būs” (pirmsskolas vecuma grupas) -> ŠEIT